Работилница: Поп-ъп техники за триизмерни илюстрации
Вход: безплатен (с предварително запазено място на лично съобщение тук)
Начало: 16:00ч, неделя, 1 декември
Артист: Анна-Мария Каменарова / https://www.instagram.com/balkan4e
Място: Досами/ творческо пространство
Финисаж: 2.12. / 19:00ч
Заповядайте да се запознаете с петия и последен артист от серията в проекта „Досами: витрина към съвременното изкуство“ подкрепен от Столична община „Култура“. По време на работилницата ще можете да видите изложбата и инсталацията, която тя изготви за кутията на нашата витрина преди нейното закриване.
В работилницата ще имате възможност да се запознаете с една от най-интересните техники на авторската книга – поп ъп. Техниката предполага изграждането на триизмерни и подвижни форми, които обогатяват книжната пространство, изненадват и провокират вниманието на зрителя. Ще се работи с цветни картони,форми и изображения ,ще се реже и лепи до сглобяването на собствена уникална картичка. Ще се потопите в приказния сват на собствените си идеи.
Уъркшопа ще се проведе от художничката Анна-Мария Каменарова – магистър по илюстрация в Национална художествена академия. Завършва с специалност Пространствен дизайн в гимназия НУПИД ,,Академик Дечко Узунов’’ , а след това бакалавър през 2024 , специалност Книга, илюстрация и печатнна графика. Рисува от дете, а в днешна дата се занимава с творческата проблематика на съвременната илюстрация и от възможностите на арт книгата и интерактивната книга .
Проектът „ДОСАМИ витрината: Прозорец към съвременното изкуство“ е насочен както към ценителите и любителите, така им към случайно минаващите минувачи, като им се предоставя възможността да се докоснат до съвременните визуални изкуства по един достъпен и нестандартен начин. Петима артисти от различни области на визуалните изкуства ще имат възможността да работят и да представят своите творби в специално изработена кутия на витрината на студиото „ДОСАМИ“.
Проектът предвижда серия от работилници за любители, включващи творчески уъркшопи, лекции и дискусии. Те целят не само да представят техниките и концепциите зад произведенията, но и да развиват разбирането и отношението на възрастните, децата и младежите към изкуството.
Основната цел на проекта е да се формира интерес и разбиране към съвременните форми на изкуствата, като едновременно с това се привличат нови публики, създавайки непосредствен диалог между артистите и аудиторията.
Проектът се осъществява чрез финансовата подкрепа на Столична община – дирекция „Култура“.